Al-Anon istorija
Al-Anon grupių idėja beveik tokia pat sena kaip ir Anoniminių alkoholikų. AA veiklos pradžioje 1935–1941 m. sveikstančių alkoholikų artimieji suprato, kad norėdami įveikti savo asmenines problemas turi laikytis tų pačių principų, kurie padeda sveikti alkoholikams.
Pirmiesiems AA nariams ir jų žmonoms lankant po visą šalį išsibarsčiusias AA grupes, šios moterys pasakodavo AA naujokų gyvenimo draugėms apie pagalbą, kurią pačios gavo mėgindamos laikytis AA Dvylikos žingsnių programos, ir apie tai, kaip pavyko pagerinti šeimos santykius, kurie dažnai lieka įtempti ir alkoholikui nustojus gerti.
Tada AA narių artimieji pradėjo burtis į susirinkimus, skirtus bendroms problemos aptarti.
1948 m. daug grupių prašė AA Generalinės tarnybos biuro (General Service Office) įtraukti jas AA katalogą, o daug alkoholikų giminių kreipėsi į jas dėl pagalbos. Tačiau AA buvo skirta padėti tik alkoholikams.
1951 m. dvi AA narių žmonos Luiza W. ir Ana B. įkūrė Koordinavimo komitetą (Clearing House Committee), siekdamos užmegzti ryšį su visais 86 užklausėjais, juos suvienyti, koordinuoti bendrą veiklą ir jiems tarnauti. Atsiliepė 56 grupės. Apklausos būdu buvo išrinktas Al-Anon grupių pavadinimas. Žodis Al-Anon buvo padarytas iš „Anoniminių alkoholikų“ angliško pavadinimo Alcoholics Anonymous, sujungus šių žodžių pirmuosius skiemenis. Iš esmės nepakeisti AA Dvylika žingsnių, o vėliau Dvylika tradicijų buvo priimti kaip pagrindiniai principai.
Greitai judėjimas sulaukė visuomenės dėmesio. Naujos grupės ir pavieniai žmonės iš visos šalies ir užsienio rašė Koordinavimo komitetui apie savo problemas. 1954 m. jau prireikė samdyti nedidelį personalą. Koordinavimo komitetas buvo įregistruota kaip pelno nesiekianti organizacija „Al-Anon grupių centrinė būstinė“ (Al-Anon Family Group Headquarters, Inc.).
1955 m. buvo išleista pirmoji Al-Anon knyga „Al-Anon grupės. Vadovas problemiškų alkoholikų šeimoms“ (The Al‑Anon Family Groups, A Guide for the Families of Problem Drinkers), o nuo to laiko – daug knygų ir brošiūrų.
1961 m. pradėjo veikti bendrijos sąmonė, buvo įkurta Pasaulinės tarnystės konferencija, Pasaulinės tarnybos biuras (PTB), vyko savanorių susirinkimai. Per ketvirtį amžiaus 1951–1976 m. įkurta daugiau nei 12 000 grupių Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje ir daugelyje kitų šalių, kai pirmiau buvo tik 56 grupės. 2001 m. PTB pradėjo registruoti nuotolinius susirinkimus, o 2007 m. – kitus elektroninius susirinkimus.
2012 m. 133 šalyse buvo daugiau nei 25 000 grupių ir veikė 107 elektroniniai (internetu ir telefonu) susirinkimai.
Al-Anon Lietuvoje
Lietuvos Al-Anon įkūrimo data – 1990 spalio 25 d., nors pirmasis Al-Anon susirinkimas įvyko Vilniuje jau 1988 metais, AA kūrimosi Lietuvoje pradžioje. 2001 m. gruodžio 27 d. Lietuvos Al-Anon bendrija įregistruota oficialiai.