Pagalba ir viltis

Pasak Amerikos medikų asociacijos, alkoholizmas yra liga. Argi žodžiais galima sustabdyti vėžio plitimą ar atlikti chemoterapiją? Ar Alzhaimerio liga neprogresuos, jeigu suteiksime pagalbą, gražiau rengsimės, gausime didesnes pajamas ar sutvarkysime namus? Mūsų užuojauta ir parama gali tik palengvinti alkoholiko kovą su liga. Tačiau išgydyti ligą ne mūsų jėgoms. Trys Al-Anon NE:

Aš NESUKĖLIAU alkoholizmo!
Aš NEGALIU jo kontroliuoti!
Aš NEGALIU jo išgydyti!

Kodėl tada eiti į Al-Anon susirinkimus, jeigu negalime sustabdyti gėrimo ir užtikrinti blaivybės? Cituojame pirmąjį Al-Anon pasaulinės tarnybos viešą skelbimą: „Matote, kaip gėrimas kenkia alkoholikui. Bet ar suvokiate, kaip tai kenkia jums?“

Daugelis į Al-Anon kreipiamės apimti nevilties, netikėdami, kad kas nors pasikeis, ir negalėdami toliau taip gyventi. Jaučiamės apgaudinėjami mylimo partnerio, pavargę nuo pareigų, nereikalingi, nemylimi ir vieniši. Tarp mūsų yra ir arogantiškų, pasipūtusių, įsitikinusių savo teisumu ir linkusių kontroliuoti. Vis dėlto į Al-Anon ateiname todėl, kad norime ir reikia pagalbos.
Į Al-Anon kreipęsi dėl kito žmogaus alkoholizmo padarinių, greitai suvokiame, kad patys turime keisti mąstymą, kad išmoktume gyventi geriau. Al-Anon išmokstame įveikti savo maniją, nerimą, pyktį, neigimą ir kaltės jausmą. Bendrijoje nusimetame emocinę naštą dalydamiesi patirtimi, stiprybe ir viltimi su kitais grupės nariais. Lankydami susirinkimus pamažu suvokiame, kad daugelis mūsų sunkumų kyla dėl mūsų nuostatų. Pradedame jas keisti ir sužinome apie pareigas sau. Atradę savivertę ir meilę augame dvasiškai. Nukreipiame dėmesį nuo alkoholiko į savo gyvenimą, kurį iš tiesų galime pakeisti.

Kas, jeigu aš nesu pasiruošęs eiti į susirinkimą?

Gali būti daugybė priežasčių, kodėl žmonės nesiryžta ateiti į pirmąjį Al-Anon susirinkimą. Viena iš priežasčių – nuolatinė kova su esama stresine situacija, bandymas susidoroti su ja. Pasidaro labai sunku ištrūkti iš tokio įskiepyto elgesio modelio.

Iš vienos pusės, mes žinome, kad bet koks netikėtas sprendimas gali būti surastas ten, kur mes jo dar neieškojome. Tačiau iš kitos pusės, gali būti neramu bandyti kažką, kas yra visiškai nauja.

Daugybę metų daug Al-Anon narių kovojo su sunkiu iššūkiu – susidoroti su alkoholizmo padariniais. Dažnai yra lengviau įžvelgti besitęsiančius sunkumus, nei įsivaizduoti pozityvų sprendimą. Todėl lengviau yra galvoti apie daugybę priežasčių, dėl ko negali dalyvauti susirinkime.

Jei prieš eidami į Al-Anon susirinkimą Jūs jaučiate nerimą, Jūs esate ne vieni tokie. Dauguma žmonių jautėsi taip pat. Įveikti šį nenorą, yra asmeninio augimo galimybė – pirmoji iš daugelio, kurią siūlo Al-Anon programa. Tai yra pirmasis žingsnis mūsų sveikimo kelyje.

Nesijaudink dėl nieko, ir dėl to, ar tu nori tapti „nariu“. Tik apsilankyk keliuose skirtinguose susirinkimuose, kad gauti informacijos – išgirsti, kaip žmonės išsprendė savo problemas, kilusias dėl geriančiųjų. Gali būti, kad kažkas iš jų patirties tau bus naudinga.

Nėra nei stojamojo, nei nario mokesčio. Al-Anon išsilaiko iš narių įnašų, kurie yra visiškai savanoriški. Kiekviena grupė turi išlaidų, pavyzdžiui, nuomai ar literatūrai – ir kiekviena grupė pati save išlaiko.

Al-Anon neturi narystės sąrašų ir netikrina lankomumo. Mes sveikiname Jūsų tiek dažną, tiek retą susirinkimų lankymą, kaip Jūsų pasirinkimą. Čia nėra jokių įsipareigojimų. Jūs galite rinktis ar prisistatyti savo tikru vardu ar ne.

Norite gauti naujienas el. paštu? Prenumeruokite žemiau!

Loading